Spotkanie z misjonarzem

Dnia 3 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu  z animatorem misyjnym  o. Stefanem Kukułą, ze zgromadzenia Ojców Werbistów, który pełnił posługę misyjną m.in. w Portugalii Urugwaju, Argentynie. Ojciec opowiadał o zwyczajach panujących w danym kraju, pokazywał ciekawe przedmioty, pamiątki przywiezione z misji oraz prezentował ciekawe zdjęcia i filmy. Duże zainteresowanie wzbudziły także krzyże pochodzące z różnych zakątków świata. Ojciec Stefan Kukuła mówił, że jako chrześcijanie mimo różnic w języku, zwyczajach, kulturze i wyglądzie wszyscy jesteśmy takimi samymi Dziećmi Bożymi. Uczniowie brawami podziękowali ojcu za ciekawy wykład, a na zakończenie przekazali  zebrane przez członków szkolnego koła wolontariatu: przybory szkolne, znaki wiary i telefony komórkowe, które będą przekazane osobom potrzebującym w krajach  misyjnych.  W ramach nowej ewangelizacji przez tydzień w naszej szkole można było obejrzeć wystawę poświęcona pracy misjonarzy w Chinach zatytułowanej „Chińskie Rysy Maryi”.