Tydzień sportu szkolnego. 24-28.09.2018r.

Koniec września zaskoczył nas piękną pogodą, która sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Korzystając z takich warunków pogodowych, postanowiliśmy zorganizować szkolne biegi przełajowe, które zakończone były eliminacjami do zawodów powiatowych. Reprezentantkami naszej szkoły na zawodach w Bychawie były dziewczęta z klas IV i VI: Klaudia Grzywa, Julia Oleszko, Oliwia Grzywa, Amelia Marzec, Alicja Nowicka, Ewa Grzywa, które zajęły bardzo dobre 9. miejsce.

Kolejnym elementem rozpoczętego tygodnia sportu było przedstawienie prezentacji, przygotowanej przez uczniów klasy VI na temat – wpływu wysiłku fizycznego na organizm człowieka. Została ona zaprezentowana na świetlicy szkolnej wszystkim uczniom naszej szkoły.

Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach tanecznych, podczas których  mogli nauczyć się ciekawego układu, połączonego z różnego rodzaju ćwiczeniami.

Rozpoczęliśmy przeprowadzanie testów sprawnościowych według K. Zuchory we wszystkich klasach.

W ramach rywalizacji sportowej,  spośród uczniów klas IV-VIII, wyłonieni zostali mistrzowie szkoły w rzucie piłeczką palantową oraz w biegu na 50 m.

Malwina Kołtun              kl. VII Bieg na 50 m. 8,20 s.
Malwina Kołtun              kl. VII Rzut piłeczką palantową 32 m.
Radosław Kornak           kl. VIII Bieg na 50 m. 7,18 s.
Mateusz Staszczak          kl. VIII Rzut piłeczką palantową 38 m.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w organizowanych zajęciach, dlatego też w najbliższym czasie zostanie ponownie zorganizowana podobna akcja propagująca aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia.

nauczyciele w.f.