ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.

„Raz , dwa , trzy, cztery, pięć.

Na naukę, mamy chęć.”

W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Halina Zdybel, skarbnik gminy Strzyżewice, emerytowani nauczyciele, Pani Dyrektor Edyta Golewska,  nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły. Zebrani gromkimi  brawami powitali bohaterów tego dnia naszych pierwszoklasistów, którzy pięknie prezentowali  się na scenie w żakowskich czapkach. Uczniowie z uśmiechem na twarzach zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.  Ich  umiejętności na szóstkę oceniła Pani Dyrektor. Każdy pierwszak symbolicznym ołówkiem został pasowany na ucznia  Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach –  Rechcie. Pierwszoklasiści otrzymali  pamiątkowe dyplomy, medale oraz drobne upominki.

Uczniowie starszych klas piosenką podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom w tym szczególnym dniu za pracę i trud wkładany w ich wychowanie. Uroczystość przebiegła w milej atmosferze. Na koniec zebrani spotkali się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców klasy I.

Dzieciom życzymy samych sukcesów w nauce a ich rodzicom radości ze swoich pociech.

 

Wychowawca klasy I