Podsumowanie akcji ekologicznej

IMG_20180228_175239_307Dnia 28 lutego 2018 roku wybraliśmy się z naszą klasą na wycieczkę do Lublina. Wyjechaliśmy około godziny 7.

Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta na lodowisku Icemania. Po wypożyczeniu łyżew wszyscy, każdy na swój sposób, zaczęliśmy jeździć. Jednym wychodziło to dobrze, innym trochę gorzej. Nie obyło się oczywiście bez upadków. Było fantastycznie

Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do kina Cinema City na ul. Witosa na bajkę pt. ,,Fernando”. Bajka była bardzo ciekawa.

Na koniec naszej wycieczki przyszedł czas na podsumowanie akcji ekologicznej którą przeprowadzili ,,Ekolodzy na medal.” Udaliśmy się do schroniska dla bezdomnych zwierząt na ul. Metalurgiczną. Zawieźliśmy tam zebrane w szkole koce i karmę dla zwierząt. Wizyta w schronisku była bardzo ciekawa. Odwiedziliśmy bezdomne zwierzaki i wysłuchaliśmy interesującej pogadanki na temat zwierząt.

Wycieczkę zaliczamy do udanych. Było wesoło, choć w schronisku ogarnął nas smutek, ponieważ wiele zwierząt szuka nowych właścicieli. Cieszymy się, że choć trochę mogliśmy sprawić, aby zwierzęta nie były głodne i zmarznięte. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pojedziemy do schroniska i będziemy mogli choć trochę pomóc, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączą się w tak szlachetną akcję. Bo przecież warto pomagać!!

 

Julia Kowalczyk