Wycieczka do Sandomierza

W dniu 27 października uczniowie klasy siódmej i szóstej pojechali do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, do Sandomierza. Dzień był chłodny z niewielkimi opadami deszczu.

Podczas podróży cała młodzież grała w ”głuchy telefon”, dzięki czemu szybko im minął czas w autobusie. Po dojechaniu na miejsce mieli czas na zrobienie zdjęcia z widokiem na Wisłę z murów zamku. Po chwili wszyscy weszli do muzeum, zdjęli odzież wierzchnią i czekali na przewodnika. Po pewnym czasie zjawił się Pan Grzesiek, który pokazał klasie stare korony, obrazy zastawy stołowe, pomniki i rzeźby. Następnie młodzież udała się na wystawę „Wszystko jest liczbą”, po której oprowadzała ich kierowniczka. Chciała przekazać zwiedzającym, że matematyka to też świetna zabawa. Po pokazaniu wszystkich konstrukcji uczniowie mieli czas na przyjrzenie się wynalazkom i samodzielne rozwiązywanie łamigłówek. Ostatnią atrakcją w muzeum były pokazy archeologiczne i oglądanie kamieni – narzędzi ludzkich sprzed tysiąca lat oraz prezentacja na ich temat.

Na dalszym etapie wycieczki klasa zaczęła zwiedzać rynek i miejsca gdzie kręcono sceny do znanego serialu o ojcu Mateuszu.. Następnie  młodzież zaczęła zwiedzać podziemną trasę Sandomierza – piwnice, które schodziły nawet do 12 metrów pod ulicami miasta. Po jakimś czasie grupa zaczęła robić zdjęcia, aby upamiętnić całe wydarzenie. Na sam koniec wszyscy weszli na szczyt bramy Opatowskiej.

Przed drogą powrotną wszyscy wstąpili do Mc’Donalda, aby zaspokoić głód. Następnie usiedli wygodnie na swoich miejscach w busie i odjechali. Na miejsce przybyli ok. godziny 18:00.

Po minach uczniów można było stwierdzić, że fantastycznie się bawili i spędzili miło cały dzień.

Marta Pomorska