Ślubowanie klasy I

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.
W piątek 13 października 2017 r. o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość rozpoczęła się od egzaminu pierwszoklasistów. Próbom uzyskania pozytywnej przepustki do szkoły dzieci poddane zostały próbom rozwiązania różnych zadań. Pierwszaki wykazały się dużymi umiejętnościami i wiadomościami. Zdali oni egzamin z recytacji, śpiewania, układania wyrazów z sylab, liczenia, rysowania, sprawności fizycznej i przyjaźni. Po zaprezentowaniu swoich talentów, otrzymali oni pozytywną ocenę i mogli przystąpić do uroczystego ślubowania.
W obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystej przysiędze, zostali pasowani „czarodziejskim” ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki od pani Elżbiety Budzyńskiej – sekretarza gminy Strzyżewice, pani Mieczysławy Teter – byłej dyrektor szkoły oraz od rodziców.
Po skończonej akademii nasi bohaterowie, wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.