Wycieczka do Sandomierza i Pacanowa

W dniu 11 października rano wyruszyliśmy z kolegami z sąsiedniej szkoły na wycieczkę do Sandomierza i Pacanowa. Podróż była długa, ale nie nudziliśmy się – Pani pilot z biura podróży opowiadała nam legendy o Sandomierzu. Tam oglądaliśmy uliczki Starego Miasta, Rynek, Ratusz oraz Zbrojownię Rycerską, w której znajdują się zbiory broni- miecze, kusze, halabardy,włócznie, działa oraz dawne stroje. Obejrzeliśmy też barwnie przedstawioną przez „Rycerza” legendę o tym mieście. Jednak najbardziej zaciekawiły nas dawne narzędzia tortur-dyby, klatki itp.

Po przyjeździe do Europejskiego Centrum Bajki  w Pacanowie spotkaliśmy się z Koziołkiem Matołkiem. Pani Wróżka oprowadziła nas po Krainie Bajek, odgadywaliśmy zagadki i obejrzeliśmy film o przygodach Koziołka Matołka. Nie zabrakło również czasu na wspaniałą zabawę i zakup pamiątek.

Po obiedzie rozbawieni, zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
                                                                                                                 Uczennica klasy IV Paulina Ryba

Dnia 11.10.2016 r. uczniowie PSP w Kiełczewicach Górnych oraz PSP w  Strzyżewicach – Rechcie  uczestniczyli we wspólnej wycieczce Sandomierz-Pacanów. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili sandomierski rynek. Uwagę wszystkich na rynku przykuła „wisząca w powietrzu” kotwica, kolejnym punktem wycieczki były podziemia i skryte tam średniowieczne skarby. Czekali tam rycerze w zbrojach, można było również przenieść się w czasie przymierzając stroje z epoki. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.

 Prosto z Sandomierza uczniowie trafili do bajkowego świata w Pacanowie. Po Centrum Bajki oprowadzał dzieci przewodnik. Przez mysią dziurę , pociągiem trafiły wprost do magicznego ogrodu gdzie czekał na nie kwiat paproci, a bajkowych opowieści słuchały od kwiatów. Nie zabrakło spotkań z bohaterami ulubionych opowieści. Na koniec czekała Szachowa Wieża, do której kluczem były łamigłówki z którymi musieli uporać się uczniowie. Zabawa trwałaby bez końca, niestety zbliżał się czas powrotu. Wszyscy zmęczeni, ale w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do domu myśląc już o kolejnej wspólnej wyprawie.

                                                                                                                                                 Uczennica klasy IV Alicja Nowicka      

                                                               ZAPRASZAMY DO GALERII