ŚLADAMI INDIAN

W deszczowy, ale ciepły poranek dnia 3 października wybraliśmy się na wycieczkę do wioski indiańskiej  TOPAI w  Olszance koło Krzczonowa.

Przywitała nas pani, która zapoznała nas z historią Indian.  Zobaczyliśmy  jakimi wybitnymi wojownikami byli Indianie podczas swoich polowań.  Mieliśmy możliwość oglądać łuki i broń, którą posługiwali  w czasie polowań.  Później przysłuchiwaliśmy się głosom  zwierząt, a następnie odgadywaliśmy ich tropy.

Drugi wigwam  był miejscem, gdzie gotowaliśmy indiańskie potrawy, oglądaliśmy stroje Indian, które  mogliśmy też  przymierzyć. Poznaliśmy też instrumenty Indian: bębny, fletnie, piszczałki, grzechotki, a nawet na nich graliśmy, próbując przywołać słońce. Spacer po indiańskiej ścieżce, łowienie ryb i celowanie w bizona, to kolejne atrakcje, które towarzyszyły nam podczas naszej wycieczki.

W czasie strzelania z łuku wykazaliśmy się celnością, a podczas łapania węży patykami – nie lada sprytem. Jak na prawdziwych Indian przystało wykonaliśmy pióropusze i bransoletki z koralików.
Nasza wyprawa zakończyła się ogniskiem, zjedliśmy pyszne kiełbaski, ale także pamiętaliśmy o nakarmieniu zwierząt: kóz, kucyka,  konia i osiołka.

Nawet dżdżysta pogoda nie zdołała zepsuć nam humorów, a wyjazd uważamy za udany, gdyż dobrze  się bawiliśmy i poznaliśmy namiastkę historii o życiu Indian.

Uczniowie klasy drugiej

Zapraszamy do galerii