Rajd rowerowy

Dnia 07.09.2016 r. o godzinie o 8.00  w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzyżewicach- Rechcie odbył się rajd rowerowy.

W szkole nałożyliśmy odblaski, kamizelki odblaskowe, koszulki oraz czapki. Następnie wykonaliśmy test z wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Wyruszając obok młyna mieliśmy pierwszy przystanek. Znajdowała się tam tablica ogłoszeń,  przy której wykonaliśmy dwa zadania. Po czym ruszyliśmy w dalszą trasę.

Teren, po którym jechaliśmy był zróżnicowany droga asfaltowa i polna.  Następnym naszym przystankiem był Kościół. Tutaj także mieliśmy do wykonania dwa zadania. Po zrealizowaniu poleceń pojechaliśmy w dalszą trasę. Na szczęście każdy dojechał do celu.  Po przybyciu na miejsce – Publiczna  Biblioteka w Strzyżewicach, obejrzeliśmy pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Ratowników medycznych. Następnie odbyła się wystawa naszych plakatów, ponieważ każda szkoła  miała o przygotować  pt:” Bezpieczeństwo na drodze”. Sześciu  wytypowanych uczniów znajdowało się w miejscu, gdzie wykonywano torby ekologiczne. Zadanie to przyniosło dzieciom wiele satysfakcji i zabawy. Odbyły się również zwody, między innymi
w: skakanie w worku, marsz z jajkiem itd… Na końcu  odbyło się  ognisko, przy którym  piekliśmy  kiełbaski.  Na koniec  o 13. 30 wróciliśmy do szkoły.

To był wspaniały rajd rowerowy, pełen wrażeń i  emocji. Myślę, że chcielibyśmy go w przyszłym roku raz jeszcze powtórzyć.

Julia Teter