Dzień Dziecka 2016

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

Dnia 1 czerwca 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu gościliśmy uczniów z klas I – III wraz z wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych. O godzinie 9.00 wszyscy zebrali się na placu przed budynkiem szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Edyta Golewska, która przywitała przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców oraz złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Na początku goście obejrzeli występ grup tanecznych z naszej szkoły od oddziału przedszkolnego do klasy III, a następnie wszystkie dzieci pod okiem Pani Karoliny Bieńkowskiej – instruktora tańca, wspólnie zatańczyły utwór ,,Chocolate choco choco”. W dalszej kolejności dzieci zostały losowo przydzielone do poszczególnych opiekunów i każda z grup miała możliwość zaprezentowania swoich możliwości w następujących konkurencjach:

  • wymyślenie nazwy i logo grupy ;
  • pokonanie toru przeszkód przez całą grupę;
  • wyścig na czas z przenoszeniem wody w kubeczku i przelaniem do pustego wiadra;
  • pociąg radości, wykonywanie ciekawych min na poszczególnych stacjach;

Po rozgrywkach sportowych, wszyscy trochę głodni i spragnieni udali się na ognisko gdzie każdy mógł samodzielnie upiec kiełbaskę, napić się orzeźwiającej miętowej lemoniady oraz na deser zjeść lody, które pomogła nam przygotować Rada Rodziców. Tego dnia na dzieci czekały również inne atrakcje takie jak: malowanie twarzy i plac zabaw, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Na zakończenie, wszyscy zarówno dzieci jaki dorośli zawiązali krąg i wysłali iskierkę przyjaźni. O godzinie 12.00 pożegnaliśmy gości, którzy jak myślimy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni wrócili do swojej szkoły.

Za ten wspaniały dzień dziękujemy przede wszystkim Pani Dyrektor, która przygotowała i prowadziła całe spotkanie jako konferansjer, Pani Karolinie Bieńkowskiej – instruktorowi tańca, Panu Łukaszowi Oleszko za oprawę muzyczną i nagłośnienie, Pani Ewie Kaproń za malowanie twarzy oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Zabawa była wspaniała i warto byłoby ją powtórzyć za rok.

Dzieci z klas 0 – III