Pielęgnujemy wartości patriotyczne

W dniu 14 maja 2016 r. delegacja z naszej szkoły: poczet sztandarowy, Pani Edyta Golewska – dyrektor szkoły oraz Pan Marcin Cajzer – opiekun SU uczestniczyła we Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku.

Msza Święta odprawiona została w intencji: Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w 81 rocznicę śmierci, Generała Broni Władysława Andersa oraz Bohaterskich Żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, którzy walczyli w czasie II Wojny Światowej pod Monte Cassino.

Miłym akcentem było mianowanie na wyższy stopień oficerski naszego nauczyciela religii, księdza Roberta Młynarczyka. Kapelan Związku Piłsudczyków został awansowany na  podpułkownika.

Uroczystość została zorganizowana przez Związek Piłsudczyków RP oddział Kraśnik, z którym nasza szkoła współpracuje.