Akcja charytatywna „Zaczarowany Ołówek”

„Jeśli myślisz, że masz niewiele – pomyśl o tych którzy nie mają nic. Jeśli dostaną szkolne przybory to będą mogli pójść do szkoły i nauczyć się pisać. Edukacja to najlepszy sposób, aby zmienić ich przyszłość.”

4[3]Dzieci w krajach objętych pomocą humanitarną bywa, że uczą się w klasach 100 osobowych, w których uczniowie są w różnym wieku, a jedynym zeszytem jest zeszyt z notatkami nauczyciela. Nikt, nawet nauczyciel, nie ma książki, a dzieci piszą kredą na drewnianych tabliczkach. Są również i takie szkoły, w których z powodu braku jakichkolwiek przyborów dzieci zmuszone są uczyć się wszystkiego na pamięć.

Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio” z Poznania. Uczniowie tak jak w poprzednich akcjach bardzo chętnie zbierali przybory szkolne dla rówieśników, które tym razem trafią do dzieci z Afganistanu, Papui Nowej Gwinei i do Kamerunu. Zbiórka trwała od 8 do 12 lutego, uczniowie przynosili zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, gumki, temperówki, linijki itp., aby pomóc tym, którzy nie mają nic. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali naszą akcję: Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom.

Marzena Jóżwicka