Wyjście na mogiłę z czasów I Wojny Światowej

W dniu 30 października  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych. Wybrani uczniowie naszej szkoły zapalili symboliczny  znicz przy tablicy pamiątkowej pierwszego dyrektora naszej szkoły, pana Michała Gonka. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy odeszli. Później cała szkoła poszła na mogiłę zbiorową żołnierzy z pierwszej wojny światowej w Kolonii Kiełczewice Dolne. Przy mogile uczniowie klasy czwartej wyrecytowali wiersze i przypomnieli nam jak obchodzimy to święto. Przedstawiciele klas zapalili znicze na mogile. Minutą ciszy oddaliśmy hołd żołnierzom którzy tam polegli.

W dzień Wszystkich Świętych pamiętajmy o tych których z nami już nie ma. Niech zostaną w naszej pamięci, sercach, wspomnieniach…

A choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich
Są przecież w nas.